Ahogy közeledik a karácsony, egy fontos kérdés merül fel: milyen karácsonyfát válasszunk? A Luc, a Nordmann és az Ezüstfenyő mind-mind gyönyörű, és most segítünk neked eldönteni, hogy melyik lehet a legjobb választás számodra. Karácsonykor, mikor a hideg tél beköszönt, és a családok összegyűlnek otthonaikban, egy gyönyörű hagyomány éled újjá. A fenyőfák nem csupán otthonunk ékei, hanem a szívünket is megtöltik boldogsággal és szeretettel, visszaidézik gyermekkorunk emlékképeit.
A Luc, a Nordmann és az Ezüstfenyőnek mind megvannak a sajátosságai, melyek alapján kiválaszthatjuk az ünnep meghittségét számunkra leginkább megtestesítő fát:
Lucfenyő
A Lucfenyők nem mindig szimmetrikusak, rendszerint ritkás ágrendszerrel rendelkeznek, törzsük vékony, általában szabályos, azonban gyantásabb is. Levelei kicsit szúrósak, a meleg szobában gyorsabban elkezdi hullajtani tűleveleit (tartóssága általában 1-2 hét), cserébe viszont mennyei fenyőfaillattal tölti be az otthonunkat.
Nordmann
A Nordmann fenyők rendkívül szimmetrikusak, a legszebb karácsonyfák közé tartoznak. Ezek a fák sűrű és szabályos ágrendszerrel rendelkeznek, továbbá nem gyantásak. Tűlevelei alig szúrnak, a szobában is hetekig szépek maradnak és kevés levelet hullajtanak. Azonban a Nordmann fenyőfáknak nincs illatuk, törzsük pedig vastagabb, így a legtöbbször talpba kell faragni őket.
Ezüstfenyő
Az Ezüstfenyők többnyire szabályos formával rendelkeznek, ágrendszerük sűrű, leveleik nagyon szúrósak. A szobahőmérsékletet jobban viseli, mint a Luc - kicsit lassabban, de később potyogni kezd. Törzse vékony, általában szabályos, illata enyhe.
Földlabdás fenyőfa - miért is ne?
Ha van kerted és tervezed, hogy a fát később kiülteted, akkor érdemes földlabdás fenyőfát választani. A földlabdás fenyőfa intenzív illattal rendelkezik és tűlevelét nem hullajtja. Célszerű kisebb méretű, 1-1,5 méter magas fenyőfát választani, akkor szinte biztos, hogy megmarad. Néhány naponta öntözzük meg, a földje mindig legyen nedves. Egy hétnél tovább ne tartsuk a lakásban, kiültetés előtt pedig figyeljünk a fokozatos "kiszoktatásra".